API610 - OH2 Pump

اطلاعات محصول

اطلاعات عملکرد

_ هد : تا 300 متر
_ دبی : تا 2200 متر مکعب بر ساعت
_ سایز خروجی : 25 تا 400 میلی متر
_ سرعت دورانی : تا 3600 دور بر دقیق

کاربرد

- انتقالات مواد
- سیالات قابل اشتعال
- سیالات خطرناک
- سیالات با دمای بالا

متریال

_ داپلکس

_ استنلس استیل

_ کربن استیل

_ چدن خاکستری

_ داکتیل

محل استفاده

_ پتروشیمی
_ پالایشگاه نفت
_ پالایشگاه گاز
_ صنایع فولاد
_ صنایع مس، نیروگاه و تاسیسات مشابه

مشخصات


پمپ  2OH : از دسته پمپهای سانتریفیوژ (Centrifugal pump)  زیر شاخه پمپ های overhung(پایه یاتاقان یک طرف و پروانه در طرف دیگر) می باشد. این پمپ ها مناسب برای کوپل شدن موتور با کوپلینگ های انعطاف پذیر (flexibly coupled) می باشند.

-       شرکت پترو رهان پمپ طراح و سازنده پمپ های سانتریفیوژOH2  می‌باشد.

-         ساخت پمپ های OH2 از صفر تا صد در شرکت پترو رهان و به دست توانای مهندسین این شرکت انجام می‌شود.

-        پمپ های جهت مشاهده اطلاعات تکمیلی با مراجعه به صفحه دانلود همین صفحه، این امکان برای مخاطبین فراهم شده تا به پاسخ برخی سوالات خود در زمینه پمپ OH2 برسند.

-        پترو رهان پمپ با طراحی و ساخت پمپ OH2 برای شرکت‌های زیر مجموعه صنایع نفت و صنایع فولاد و جلب رضایتمندی ایشان با قاطعیت بالا، این اطمینان را به مشتریان این محصول می‌دهد که محصول با کیفیت عالی، زمان تحویل مناسب و قیمتی رقابتی به ایشان تحویل نماید.


-         پمپ های OH2  مخفف عبارت overhung به معنی آویزان هستند.

-         پمپ های OH2 از نوع پمپ های(horizontal) می باشند به این معنی که محور پمپ بهموازات افق بر روی پمپ نصب می گردد.

-         پمپ های OH2 با نام پمپ End suction نیز در صنعت خوانده می شود. End suction به این معنی است که فلنج suction(مکش) در انتهای پمپ واقع شده است.

-         پمپ OH2 جزو پمپ های استاندارد API610  ویرایش 11 می باشد.

-         روش نصب پمپ OH2 بر روی دسته (Centerline mounted)  می باشد.

-         پمپ OH2 پرمصرف ترین نوع پمپ در همه انواع پمپ می باشد.

-         پمپ OH2 از نوع پمپ های جریان شعاعی Radial flow بوده. پمپ جریان شعاعی به این معنی است که جهت خروج سیال از پروانه در راستای شعاع پروانه پمپ می باشد. در پمپ های جریان شعاعی جهت ورود سیال به چشمه پروانه عمود بر جهت خروج سیال از قطر پروانه می باشد.

-         پمپ OH2 که منطبق بر استاندارد API610 می باشد، بایستی الزامات این استاندارد را رعایت نمایید.قسمت پایه یاتاقان (بایستی برای روانکاری با روغن طراحی شود. یاتاقان بندی پمپ OH2 بایستی به گونه ای باشد که لرزش زیر 3mm/s داشته باشد. و برای این منظور از بلبرینگ های سری  7000  که Angular contact گفته می شود و تحمل کننده بارهای شعاعی و محوری توامان می باشد و بلبرینگ سری NU که تحمل کننده ی فقط بارهای شعاعی باشد استفاده می گردد. در پمپ OH2 برای جلوگیری از نشتی روغن پایه یاتاقان به جای استفاده از کاسه نمد (oil seal) از labyrinth ring استفاده می شود.

رینگ روغنی(oil ring)  برای ایجاد جریان و خنک کاری در محفظه پایه یاتاقان، نشانگر روغنی(sight glass)  و تغذیه کننده روغنی (contact-level sight feed oiler)  از دیگر الزامات پایه یاتاقان (bearing housing) در پمپ OH2 می باشد.

-         پمپ OH2 از نوع پمپ های یک طبقهsingle stage)) می باشد.

-         پمپ OH2 از نوع پمپ های radially split می باشد. radially split یعنی اینکه سطح جدایش پوسته پمپ از درپوش پوسته عمود بر محور بماند.

-         قطعات اصل در پمپ OH2 عبارت اند از: پوسته، شافت، پروانه، پایه، یاتاقان و مکانیکال سیل.

گالری تصاویر